Welcome to the GameZone24.net Forums - Serious Sam.

View Poll Results: ??

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Tak

    5 21.74%
  • Nie

    3 13.04%
  • Mam wyjebane

    7 30.43%
  • Kopytko

    15 65.22%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    MobbingZone24 Elite

    Join Date
    September 2009
    Location
    Poland
    Posts
    1,338

    Downloads: 34  Uploads: 0

    Zrobić sygnature immortalowi?

    Multiple choice!!

    [ ] Tak

    [ ] Nie

    [ ] Mam wyjebane

    [ ] Kopytko

    Świat mi się kręci dookoła~~~!

  2. #2
    Elite Member
    Join Date
    July 2007
    Location
    Płock
    Posts
    5,529

    Downloads: 17  Uploads: 0

    Oczywiście, że kopytko !





  3. #3
    Mocarny dyniotrzep
    Join Date
    September 2008
    Location
    Gostynin
    Posts
    25,231

    Downloads:Uploads: 0

    beznadziejny thread ale no cóż tu wszystko jest takie ;d

    Mam w dupie czy ktoś mnie lubi czy nie lubi...
    Mam w dupie swoje myślę swoje mówię...

  4. #4
    MobbingZone24 Elite

    Join Date
    September 2009
    Location
    Poland
    Posts
    1,338

    Downloads: 34  Uploads: 0

    Quote Originally Posted by Havana View Post
    beznadziejny thread ale no cóż tu wszystko jest takie ;d
    najebałem sie, again

  5. #5
    Bad guy

    Join Date
    March 2009
    Location
    Poland
    Posts
    15,270

    Downloads: 20  Uploads: 0

    Last edited by Immortal Hero; 26.04.2010 at 18:51.

  6. #6
    Elite Member
    Join Date
    January 2009
    Posts
    3,874

    Downloads:Uploads: 0

    rób jak chcesz


  7. #7
    [SGI] Member
    Join Date
    October 2008
    Posts
    8,602

    Downloads: 71  Uploads: 0

    Mam wyjebane & kopytko.

  8. #8
    OldSQL
    Join Date
    October 2009
    Location
    Russian Federation
    Posts
    1,226

    Downloads:Uploads: 0

    Witamij!

  9. #9
    Posuwam odkurzacz
    Join Date
    September 2008
    Location
    Jaworzno
    Posts
    7,239

    Downloads: 10  Uploads: 0

    Yesterday on gamezone was haxed my account by Wrubcio
    ~ I am a God ~

  10. #10
    |Limited Edition|
    Join Date
    August 2007
    Location
    Yodeller.
    Posts
    30,067

    Downloads:Uploads: 0

    nie, nie zasługuje on na niczyją uwagę oraz marnowanie cennego czasu, wystarczająco ze zawraca wszystkim dupę repami i komcianiem jego "zajebistych screenów"
    ~ never never stop stop.

  11. #11

    Duki PM
    Mahjong Champion Shape Game Champion

    Join Date
    June 2003
    Location
    at Home
    Posts
    11,916

    Downloads: 102  Uploads: 0

    co znaczy "Kopytko" ??

  12. #12
    Elite Member
    Join Date
    July 2007
    Location
    Płock
    Posts
    5,529

    Downloads: 17  Uploads: 0

    Quote Originally Posted by Duke Nukem View Post
    co znaczy "Kopytko" ??
    klusek - wiesz co to znaczy?





  13. #13

    Duki PM
    Mahjong Champion Shape Game Champion

    Join Date
    June 2003
    Location
    at Home
    Posts
    11,916

    Downloads: 102  Uploads: 0

    Quote Originally Posted by Deter View Post
    klusek - wiesz co to znaczy?
    ohhh man gadaj po polsku

    nie wiem

  14. #14
    Mocarny dyniotrzep
    Join Date
    September 2008
    Location
    Gostynin
    Posts
    25,231

    Downloads:Uploads: 0

    Quote Originally Posted by Duke Nukem View Post
    ohhh man gadaj po polsku

    nie wiem
    kluski z ziemniakow czesto polewane sosem pieczarkowym kopytka !


    Kopytka - składniki
    1.25 kg ziemniaków (najpopularniejsze u nas irgi i irysy będą odpowiednie)
    2 szklanki mąki
    2 jajka
    sól.
    Będą ci również potrzebne: stolnica
    praska do ziemniaków lub maszynka do mielenia
    duży nóż
    deska
    drewniana łyżka
    2 garnki: średni i duży
    miska
    durszlak
    łyżka cedzakowa.

    Ugotuj ziemniaki. Nalej wody do mniejszego garnka, postaw na kuchence i gotuj pod przykryciem. Zanim się zagotuje, obierz ziemniaki. Wrzącą wodę posól, wrzuć do niej przekrojone na połówki lub ćwiartki ziemniaki. Miękkie odcedź, odparuj, trzymając odkryte na małym ogniu przez 1-2 minuty, i odstaw na kilka chwil. Gdy kontakt z kartoflami nie będzie ci już groził poparzeniem, przepuść je przez praskę lub maszynkę prosto do miski i postaw w przewiewnym miejscu, żeby ostygły.
    Zanim zaczniesz zagniatać ciasto, ziemniaki muszą być całkowicie zimne. W przeciwnym razie ciasto stanie się kleiste i rzadkie, i nawet zwiększenie ilości mąki nic nie pomoże. Najbezpieczniej byłoby przygotować piure poprzedniego dnia i przechować w lodówce. Przełóż więc zimne ziemniaki na posypaną mąką stolnicę, zrób w nich niewielkie wgłębienie, wbij jajka i przesiej przez sitko 2/3 mąki, kilka razy zamieszaj łyżką, a potem jak najszybciej zagnieć dłonią. Nawet jeśli ciasto wyda ci się nie dość ścisłe, nie dosypuj mąki. Przerwij zagniatanie, gdy tylko składniki dokładnie się połączą, bo ciasto nie powinno zagrzać się od rąk. Podziel je nożem na 6 równych kawałków i przełóż do miski.
    Żeby ciasto nie zaczęło się rozłazić, wszystko od tego momentu musi przebiegać sprawnie i szybko. Najpierw postaw na małym ogniu duży garnek do połowy napełniony wodą, bo za jakieś 15-20 minut potrzebny ci będzie wrzątek. Posyp mąką stolnicę, odkrawaj po kawałku ciasta i tocz wałeczki o średnicy około 1.5 cm, turlając je oburącz i często podsypując mąką. Uformowane wałeczki (poza ostatnim) układaj z boku lub z tyłu stolnicy. Chodzi o to, żeby pozostało na niej jak najwięcej miejsca. Ostatni wałeczek spłaszcz otwartą dłonią i, przytrzymując go palcami lewej ręki, skośnie pokrój na kopytka. Odsuwaj przy tym nożem kluski na bok, jednocześnie je rozdzielając, żeby się nie sklejały.
    Kiedy pokroisz drugi i trzeci wałeczek, zgarnij kopytka nożem na deskę lub duży półmisek, żeby zrobić miejsce na stolnicy. Jeśli woda już się zagotowała, wrzuć do niej kopytka. Posól wodę, zwiększ płomień i mieszaj kopytka drewnianą łyżką, prowadząc ją przy ściance garnka. Jak tylko woda znowu zawrze, przerwij mieszanie i zmniejsz gaz. Gotuj kopytka 2 minuty od chwili, gdy wypłyną, po czym wyjmuj je łyżką cedzakową na durszlak. Niech przez 2-3 minuty obciekają, potem przełóż je do rondla i postaw na podgrzanej płytce, by nie stygły. Uzupełnij wodę i sól w dużym garnku i ugotuj resztę kopytek.

    Mam w dupie czy ktoś mnie lubi czy nie lubi...
    Mam w dupie swoje myślę swoje mówię...

  15. #15
    [SGI] Member
    Join Date
    October 2008
    Posts
    8,602

    Downloads: 71  Uploads: 0

    Quote Originally Posted by Havana View Post
    kluski z ziemniakow czesto polewane sosem pieczarkowym kopytka !


    Kopytka - składniki
    1.25 kg ziemniaków (najpopularniejsze u nas irgi i irysy będą odpowiednie)
    2 szklanki mąki
    2 jajka
    sól.
    Będą ci również potrzebne: stolnica
    praska do ziemniaków lub maszynka do mielenia
    duży nóż
    deska
    drewniana łyżka
    2 garnki: średni i duży
    miska
    durszlak
    łyżka cedzakowa.

    Ugotuj ziemniaki. Nalej wody do mniejszego garnka, postaw na kuchence i gotuj pod przykryciem. Zanim się zagotuje, obierz ziemniaki. Wrzącą wodę posól, wrzuć do niej przekrojone na połówki lub ćwiartki ziemniaki. Miękkie odcedź, odparuj, trzymając odkryte na małym ogniu przez 1-2 minuty, i odstaw na kilka chwil. Gdy kontakt z kartoflami nie będzie ci już groził poparzeniem, przepuść je przez praskę lub maszynkę prosto do miski i postaw w przewiewnym miejscu, żeby ostygły.
    Zanim zaczniesz zagniatać ciasto, ziemniaki muszą być całkowicie zimne. W przeciwnym razie ciasto stanie się kleiste i rzadkie, i nawet zwiększenie ilości mąki nic nie pomoże. Najbezpieczniej byłoby przygotować piure poprzedniego dnia i przechować w lodówce. Przełóż więc zimne ziemniaki na posypaną mąką stolnicę, zrób w nich niewielkie wgłębienie, wbij jajka i przesiej przez sitko 2/3 mąki, kilka razy zamieszaj łyżką, a potem jak najszybciej zagnieć dłonią. Nawet jeśli ciasto wyda ci się nie dość ścisłe, nie dosypuj mąki. Przerwij zagniatanie, gdy tylko składniki dokładnie się połączą, bo ciasto nie powinno zagrzać się od rąk. Podziel je nożem na 6 równych kawałków i przełóż do miski.
    Żeby ciasto nie zaczęło się rozłazić, wszystko od tego momentu musi przebiegać sprawnie i szybko. Najpierw postaw na małym ogniu duży garnek do połowy napełniony wodą, bo za jakieś 15-20 minut potrzebny ci będzie wrzątek. Posyp mąką stolnicę, odkrawaj po kawałku ciasta i tocz wałeczki o średnicy około 1.5 cm, turlając je oburącz i często podsypując mąką. Uformowane wałeczki (poza ostatnim) układaj z boku lub z tyłu stolnicy. Chodzi o to, żeby pozostało na niej jak najwięcej miejsca. Ostatni wałeczek spłaszcz otwartą dłonią i, przytrzymując go palcami lewej ręki, skośnie pokrój na kopytka. Odsuwaj przy tym nożem kluski na bok, jednocześnie je rozdzielając, żeby się nie sklejały.
    Kiedy pokroisz drugi i trzeci wałeczek, zgarnij kopytka nożem na deskę lub duży półmisek, żeby zrobić miejsce na stolnicy. Jeśli woda już się zagotowała, wrzuć do niej kopytka. Posól wodę, zwiększ płomień i mieszaj kopytka drewnianą łyżką, prowadząc ją przy ściance garnka. Jak tylko woda znowu zawrze, przerwij mieszanie i zmniejsz gaz. Gotuj kopytka 2 minuty od chwili, gdy wypłyną, po czym wyjmuj je łyżką cedzakową na durszlak. Niech przez 2-3 minuty obciekają, potem przełóż je do rondla i postaw na podgrzanej płytce, by nie stygły. Uzupełnij wodę i sól w dużym garnku i ugotuj resztę kopytek.

    looool

 

 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •